MİNERAL PLUS 1 ALKALİN, ANTİOKSİDAN DAMLA

MİNERAL PLUS 1  ALKALİN, ANTİOKSİDAN DAMLA

MİNERAL PLUS 1

ALKALİN, ANTİOKSİDAN DAMLA

Deniz, kaya, himalaya tuzu gibi tuzlarda 84 mineral, kendine özgü oranlarda bulunurlar. İnsan vücudundaki mineral sayısı ve oranları da aynıdır.

Alkalin-antioksidan Mineral Plus da, organik Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum, Fosfor gibi makro mineraller ile birlikte Selenyum, Çinko gibi (eser/iz) minerallerle birlikte diğer 77 (toplamda 84) minerali içerir.

Sodyum giderim teknolojisi uygulanarak deniz, kaya, himalaya tuzu gibi tuzlardan elde edilen Mineral Plus’ ın organik yarayışlığı yüksektir.

Alkali-antioksidan Mineral Plus, insan vücudundaki asitleri nötrleştirir ve yok eder. Asidozu önler, kan dolaşımını iyileştirir. Bunlara ilaveten, insan vücuduna faydalı elektrolitler ve mineraller sağlar. Önemli ve eser mineralleri içeren alkalin-antioksidan Mineral Plus, bir bardak suya 2-3 damla ilave edildiğinde insan sağlığının korunmasında ve sağlığın sürdürülmesinde gerekli olan faydalı mineralli suyu sağlar. Bu su, insan sağlığını iyileştiren, canlı bir içme suyudur. Bilinmelidir ki her alkalin su, iyonize, canlı su değildir.

İnsan sudan gelmiştir, sudan yaratılmıştır. İnsan vücudunun %60 -%80’i sudan oluşur. Su, hayattır.

İçme suyunun kalitesi genel sağlığımız için ve sağlığımızın devamlılığı için çok önemli bir faktördür. Kaliteli bir içme suyu insan vücuduna faydalı elektrolitler ve mineraller içermelidir. Günümüzde kullanılan şehir şebeke suyu ve birçok şişelenmiş su, elektrolitler ve minerallerden yoksun sulardır. Böyle sular iletken değil, yalıtkan, ölü sulardır. Su, içeriğindeki mineraller ve elektrolitler ile iletken bir su özelliği kazanır. Herhangi bir içme suyuna birkaç damla Mineral Plus ilavesi, suyu kaliteli, mikromoleküler, canlı hale getirir.

Bilimciler, sağlıklı ve uzun bir yaşam için alkalin ve elektrolit içeren suları tavsiye ediyorlar. Elektrolitleri, asit-baz dengesinin kurulmasını ve bu dengenin faydalarını anlatıyorlar. Asit-baz ve elektrolit dengesinin hastalıklar üzerine olan etkileri üzerine yaptıkları araştırmaların sonuçlarını, bilimsel literatürde açıklıyorlar, paylaşıyorlar.

“Dünyanın ekosisteminin hepimizi yeterince doyurma kapasitesinin artık kalmadığı gerçeği yetmezmiş gibi, diğer taraftan sağlıklı yaşam için tüketmemiz gereken tahıl, sebze ve meyvelerin de içi boşaldı! Yapılan bilimsel çalışmalar, son 50 yıl boyunca çoğu temel gıda ürünlerinde karbonhidrat ve su miktarı artarken, mutlak almamız gereken vitamin ve mineral miktarlarının ise yüzde 40’ lara varan oranlarda azaldığını gösteriyor.

Son yüzyılda başta tarımda kullanılan çok çeşitli kimyasallar (pestisit, herbisit v.s.), endüstriyel atıklar, hava kirliliği, küresel iklim değişimi gibi önemli faktörler bitkilerin topraktan yeterince mineral almalarını engellemektedir. Besin zincirinde mineralce fakir bitkileri yiyen hayvan ve insanlarda da aynı şekilde yüksek oranlarda mineral eksikliği ortaya çıkmıştır. Bu durum insanoğlunun geleceği açısından çok tehlikeli olacaktır.” (Biyolog, Prof. Dr. Barbaros ÇETİN)

İnsanlarda, gerek besinlerdeki minerallerin yetersizliği, gerek yaşam tarzı ve gerekse yanlış beslenme neticesinde alkalin-antiasidoz tampon mineraller azalmakta ve vücut asitliği artmaktadır. Yenilen birçok gıda ile serbest radikal yükü artmaktadır. Bu nedenlerle, bağ doku kirlenmesi ve asidozun önlenmesinde Mineral Plus ilaveli su içmek çok önemlidir. Eksilen alkalin-antiasidoz tampon mekanizmayı alkalin elektrolitlerce zengin su içerek tamamlamak,  7’den 70’e her insanın sağlığı için, hayati bir role sahiptir.

Tamamlayıcı tıp uzmanları, alkalin ve elektrolit takviyesini savunmaktadır.

Son yıllarda birçok firma ticari kaygılarla alkalin su adı altında birçok ürün çıkartmaktadır. Fakat bunların sadece pH yükseltici özellikleri dışında faydalı bir yönü yoktur. Yani pH’ı yükseltmek, suyu yararlı hale getirmez. pH’ın yükselmesiyle birlikte mineraller bir denge içerisinde olursa, su faydalı olur.

Mineral Plus, 84 minerali bir denge halinde içerir ve çok güçlü bir antioksidan özellik gösterir. Mineral Plus ilaveli su içmek, insan vücudundaki asidik atıkları nötralize etmek ve serbest radikalleri temizlemek için önemlidir.

İçme suyuna kolayca birkaç damla Mineral Plus ilave ile kaliteli, iyonize (mineralli), canlı bir su hazırlamış oluruz. Mineral Plus, 1200 damla içerir ve bu 600 bardak iyonize (mineralli), canlı su demektir.

   Alkalin, Elektrolitler ve Mineraller İçeren Su Tüketmek

- Tüm doku ve hücrelerin yenilenmesinde,

- Serbest radikallerin tutulmasında,

 - Asidozun / latent asidozun önlenmesinde ve giderilmesinde (asit-baz dengesinin sağlanmasında)

- Vücudun toksinlerden arındırılmasında, vücuttaki detoks organlarının uyarılarak vücudun temizlenmesinde,

- Elektrolit dengesinin oluşturulmasında,

- Bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde

etkindir, etkilidir.

Mineral Plus bir bardak (200 ml) suya 2-3 damla ilave edilerek tüketilir. Günde, yemeklerden en az 30 dakika önce, 10-14 bardak Mineral Plus’lı su tüketmeniz önerilir. Salatalara, çorbalara, yemeklere, çaylara, kahvelere vs. ilave 2-3 damla ile de bio yararlılığı yüksek mineralli gıdalar hazırlanabilir.

0 yorum


Yorum ekle

Yorum yapmak için lütfen oturum açın ya da kayıt olunuz!